Історична довідка

 

         Миколаївський радіоцентр є частиною загальнодержавної радіомовної мережі України.

         Будівництво Миколаївського радіоцентру розпочалося у 1949 році. В грудні 1953 року введена в експлуатацію перша радіомовна радіостанція, яка забезпечувала іномовлення на інші країни.

         Наказом Міністерства зв’язку СРСР від 16.02.1954 року дирекція об’єкту, яка здійснювала будівництво, реорганізована в експлуатаційне підприємство, і ця дата є днем заснування Миколаївського радіоцентру.

         У 1964 році на замовлення Телеграфного Агентства Радянського Союзу (ТАРС) завершено будівництво і введена в експлуатацію друга черга Миколаївського радіоцентру. Завершення будівництва і введення в експлуатацію третьої черги Миколаївського радіоцентру відбулося у 1976 році.

         Разом з вводом в експлуатацію нових радіомовних станцій були побудовані об’єкти соціальної сфери, у тому числи житлові будинки, школа, дитячий садок, поліклініка на 150 відвідувань та інші об’єкти та інженерні споруди.

         В 90-х роках закінчено переобладнання радіоцентру. Радіопередавальні засоби замінені на нові з використанням сучасних електронних засобів, технологій з високим промисловим ККД.

Сучасні супутникові технології дозволяють ефективно приймати сигнал
та передавати його в будь-яку точку планети

 

         Крім основного напрямку роботи технічні засоби Миколаївського радіоцентру використовувалися для радіозв’язку при польоті в космос першого космонавта Ю.О.Гагаріна. Під час Карибської кризи у 1964 році через передавачі радіоцентру забезпечувався урядовий телефонний та телеграфний зв’язок з Кубою. Технічними засобами радіоцентру забезпечувався постійний радіозв’язок з літаком, який здійснював перший пасажирський рейс через Північний полюс до Америки з урядовою делегацією на борту. Виконувався ряд інших державних завдань.

         На протязі усієї діяльності підприємства висококваліфіковані спеціалісти здійснювали роботи по реконструкції та модернізації радіопередавального обладнання, надавали технічну допомогу іншим країнам, таким як Лаос, В’єтнам, Куба, Болгарія, Венгрія, Монголія, Алжир та ін.

         У теперішній час Миколаївський радіоцентр є цілісним комплексом радіопередавальних  засобів з унікальними антенно-фідерними спорудами, які дозволяють з високою якістю передавати програми радіомовлення на велику частину України, а також на Північну та Південну Америку, Африканський континент, Близький Схід.